Form submitted successfully, thank you.

Error submitting form, please try again.

Paulina i Marcin – Ślub w Złotopolskiej Dolinie

194_PG26942
Kiedy jechałem z Poznania  do Pięknej Złotopolskiej Doliny w Zakroczymiu koło Warszawy na ślub Pauliny i Marcina, moim samochodem targała burza z gradem i potężnymi podmuchami wiatru. Kiedy dojechałem na miejsce burza na szczęście się skończyła, a tuż przed rozpoczęciem ceremonii zaślubin wyjrzało słońce. Paulina i Marcin postanowili wziąć ślub plenerowy, co po części uniemożliwiła burza, która zmiotła część dekoracji. Na szczęście gospodarze Złotopolskiej Doliny sprawnie przenieśli ceremonię do jasnego, dużego namiotu i wszystko przebiegło bez przeszkód. Fotografia ślubna zna wiele takich przypadków, kiedy trzeba szybko improwizować, aby ceremonia czy przyjęcie weselne doszły do skutku. W tym przypadku wszystko się udało i jak zobaczycie na zdjęciach radość i uśmiech na twarzach pary młodej jak i gości pojawiał się bardzo często. Samo przyjęcie odbyło się we dworze. Tort weselny podano w godzinach nocnych na zewnątrz, w asyście fajerwerków. Sesję plenerową zrealizowaliśmy w zabytkowej kopalni, która bardzo przypadła do gustu Paulinie i Marcinowi. Wykonałem mnóstwo zdjęć zarówno w dniu ślubu jak i w trakcie sesji plenerowej. Wybrałem na blog przekrojowy materiał zdjęciowy obrazujący najważniejsze momenty z dnia ślubu i sesji plenerowej. Zapraszam do obejrzenia fotograficznej relacji ślubnej Pauliny i Marcina.
(more…)

ILona & Łukasz – czarno-biała opowieść ślubna

641_PG24674

Reportaż ślubny Ilony i Łukasza opracowałem zasadniczo w pełnej palecie kolorów i takie fotografie ślubne otrzymała młoda para ode mnie już dawno temu w pięknie wydanym albumie. Ciągle jednak chodził mi po głowie pomysł, aby dokonać całościowej obróbki czarno-białej wybranych kadrów z blisko 800 zdjęć jakie wstępnie opracowałem w wersji kolorowej. Pomysł z gruntu banalny – dokonać konwersji do czerni i bieli, ale.. ale ja to zrobiłem pierwszy raz od wielu lat. Obróbkę wyselekcjonowanych dwustu zdjęć wykonałem w oparciu o symulację kliszy  analogowej KODAK ponieważ zależało mi na takim odbiorze fotografii z jakim spotykamy się oglądając np. album ślubny rodziców wyklejony wyłącznie czarno-białymi odbitkami. Wybór padł na reportaż ślubny i sesję plenerową Ilony i Łukasza z prostego powodu – był to ślub z którego uzyskałem wiele kadrów czysto reporterskich oraz takich, gdzie bawiłem się różnymi konwencjami i technikami. Współczesna fotografia ślubna jest na ogół przedstawiana w wysublimowanym kolorze, w odcieniach pasteli  i grze wszelkich barw, ale czy nie warto od czasu do czasu sięgnąć po inny środek wyrazu, mniej oczywisty, refleksyjny, dający większą głębię treści?  Ten materiał zdjęciowy to dokładnie mój styl fotograficzny i mój sposób pojmowania fotografii reportażowej oraz plenerowej i nie upieram się w ogóle, że to musi być czerń i biel wyłącznie, ale tym jednym razem tak.  Mam wielką nadzieję, że ktoś mnie kiedyś poprosi o zdjęcia wyłącznie czarno-białe ze swojego ślubu…
(more…)

Aleksandra & Georg – fantastyczny ślub w zamkowej atmosferze Schloss Liebieg

312_10A8495

Przyszedł najwyższy czas na publikację kolejnego reportażu ślubnego, tym bardziej że miniony sezon ślubny przyniósł mi wiele wrażeń i tysiące fotografii ślubnych. Na ślub Aleksandry i Georga musiałem pofatygować się 800km od Poznania do historycznego miasta Andernach w zachodnich Niemczech. Jednakże fotograf ślubny taki jak ja bardzo lubi podróże, a szybko się okazało że trafiłem w niezwykle piękne, historyczne zakątki Nadrenii bogatej w zabytki, winnice i malownicze pejzaże. Andernach ma ciekawą historię i przepiękną starówkę. W dniu ślubu najpierw odbyła się pełna emocji ceremonia cywilna w średniowiecznej wieży, a następnie Aleksandra i Georg wzięli ślub kościelny w katedrze św. Józefa położonym w sercu Andernach. Po ceremonii kościelnej udaliśmy się do niezwykłego, bardzo starego zamku Schloss Liebieg, w którym odbyło się przyjęcie weselne w typowo europejskim stylu. Zamek ten jest bajeczny, otoczony ogrodem, ma imponujący dziedziniec, liczne schody z misternymi balustradami i renesansowymi zwieńczeniami okien, krótko mówiąc idealne miejsce na przyjęcie weselne i fantastyczne możliwości fotograficzne. To, co szczególnie utrwaliło mi się w pamięci na ślubie Oli i Georga, to niezwykle radosna atmosfera i ogromne pokłady sympatii płynące w moim kierunku nie tylko od pary młodej, ale praktycznie wszystkich gości. Przy okazji poznałem kilka znakomitych win i smakołyków z regionu Nadrenii… Na tym skończę przekaz słowny i zapraszam do zobaczenia bogatego zbioru zdjęć z reportażu i pleneru Aleksandry i Georga. Dzięki takim ślubom jak ten fotografia ślubna nigdy mi się nie znudzi :)

It’s been a while since I last published a wedding reportage and last season brought me a ton of new impressions and thousands of photographs. To get to Alexandra and George’s wedding I had to go 800km west to the historical town of Andernach in Germany. However since I am a travel loving photographer I enjoyed myself immensly in these beautiful, historic places of Northern Rhineland, rich in monuments, charming vineyards and picturesque landscapes. On top of it Andernach has an interesting history and a beautiful old town. On the wedding day there was first an emotional civil ceremony in a medieval tower followed by a church ceremony in the cathedral of St. Joseph, located in the very heart of Andernach. The wedding reception, held in a typical European style took place in a very old castle Schloss Liebieg. This castle is fabulous, surrounded by gardens with an impressive courtyard, numerous stairs with elegant railings and Renaissance windows. All in all a perfect place for a wedding reception and a fantastic opportunity for photographs. What stayed in my memory from that day was the very joyful atmosphere and the warm welcome I felt not only from the bride and groom, but virtually from all the guests. As a bonus I had a chance to try some great wines and delicacies from the Rhineland region…Here I will finish my written story and invite you to view the beautiful collection of Alexandra and George’s wedding pictures.

Thanks to weddings like this I continue to be inspired.

(more…)

Zimowa sesja ślubna Julii i Rafała

zimowy plener Poznań
Pamiętam kiedy umawiałem się na sesję plenerową z Julią i Rafałem – obawiali się, że nie będzie śniegu i że będzie zbyt mroźno aby robić zdjęcia ślubne w środku zimy. Powiedziałem wtedy, że fotografia ślubna nie rozróżnia pór roku i że właśnie na śniegu można zrobić klimatyczną, lekko bajkową sesję ślubną plenerową, że to kwestia znalezienia kawałka ładnego lasu, śniegu i odrobinę cierpliwości. W tamtym czasie w Poznaniu śniegu nie było w ogóle, a i w górach było go nie tak wiele jak można by to sobie wyobrażać. Ostatecznie więc pojechaliśmy w piękne Karkonosze oddalone o kilkaset kilometrów od Poznania i przez kilka godzin z przerwami na ogrzanie zmarzniętych dłoni i nosów zrealizowaliśmy takie oto fotografie. W moim odczuciu warto było poświęcić jeden dzień w trakcie weekendu i przeżyć coś fajnego, oderwać się od miejskiego smogu i szarzyzny i nacieszyć się pięknym śnieżnym krajobrazem, a potem zdjęciami, które przecież stanowią świetną pamiątkę ślubną.

(more…)

MAGDA i PRZEMEK – stylizacja ślubna na lata 60-te 70-te

234_PG10039
Ślub Magdy i Przemka to jeden z tych ślubów, których nigdy się nie zapomni, nawet jeśli tak jak ja – fotograf ślubny –  widziało się ich już grube setki. Młoda Para postanowiła urządzić swój ślub w stylu lat sześćdziesiątych – siedemdziesiątych.
Piękne dekoracje w pałacu w Iwnie na każdym kroku przypominały klimat dawnych lat, wszędzie można było znaleźć płyty winylowe w przeróżnych aranżacjach, nawet jako podkładki pod talerze :) Samochód na ślub był ważnym ogniwem estetycznym, wybór padł na niezwykle stylowy Cadillac Sedan de Ville. Stroje ślubne Magdy i Przemka, zwłaszcza sukienka mini panny młodej były lekkim, ale eleganckim wydaniem stylu lat 60-tych. Wielu gości zrobiło prawdziwy szał przychodząc na ślub w strojach hipisowskich, zwiewnych i kwiecistych. Już w kościele czułem, że ten dzień będzie bardzo energetyczny. Wesele było mocno taneczne, większość gości spędzała czas na parkiecie. Na tym zakończę warstwę opisową i zapraszam do obejrzenia zdjęć, tym razem wyłącznie kolorowych, bo ślub był niezwykle kolorowy. A tutaj możecie zobaczyć rewelacyjny klip video ze ślubu Magdy i Przemka zrealizowany przez PYRKA FILM

(more…)

Magdalena & Mikołaj – ślub marzenie…

245_PG17620

Magdalena i Mikołaj to para niezwykle zakochanych w sobie młodych ludzi. Niech o tym zaświadczą fotografie z reportażu ślubnego i sesji plenerowej, które zamieszczam niżej. Piękny ślub w zabytkowym kościele i zamku w Rydzynie, fantastyczna pogoda, pełni entuzjazmu goście, świetni wodzireje, przepiękna oprawa, stroje. Plener w bajkowej scenerii. Można by pisać i pisać bez końca, ale nie widzę większego sensu aby to czynić. Lepiej wszystko oddają zdjęcia, zapraszam :)

(more…)

Wyróżnienie kilku fotografii w międzynarodowym konkursie fotografii ślubnej – WEDAWARD 2016 Collection

Miły dzień, miłe wieści ze świata :) Trzy moje zdjęcia zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie fotografii ślubnej – WEDAWARD – “ Fifth Wedaward Collection 2016″ - jako jedynego fotografa z Polski.  Załączam zrzut ekranowy oraz poniżej wyróżnione fotografie ślubne. Na konkurs wysłałem pięć fotografii, więc bardzo mnie cieszy to wyróżnienie.

fotograf Poznań

polish wedding photographer

fotografia ślubna Poznań

zdjęcia ślubne

Award – International contest of wedding photography, Wedaward 2016, fotografia ślubna Poznań

Kasia & Mateusz – ślub w średniowiecznym zamku w Gniewie

 

 

fotografia ślubna Poznań

Zima to czas, kiedy podsumowuję sezon. Analizuję setki, tysiące fotografii ślubnych, które wykonałem na kilkudziesięciu ślubach w całej Polsce w zeszłym roku. Niedawno zakończyłem prace nad interesującym materiałem zdjęciowym ze ślubu Kasi i Mateusza. Młoda para zapragnęła powiedzieć sobie tak i zorganizować duże wesele w środku lata w  średniowiecznym zamku w Gniewie   Muszę przyznać, że mimo faktu sfotografowania wielu ślubów ten był dla mnie szczególny. Miejsce obłędne, wysokie mury, fosy, pieczołowicie odtworzone pagody, wyremontowane komnaty, zadaszony dziedziniec na którym ustawiono stoły weselne, a wszystko fantastycznie udekorowane. Kasia i Mateusz przyjechali na ślub z Londynu gdzie mieszkają na co dzień i towarzyszyły im dwa piękne wyżły, bliźniaki  - Kuba i Karol – tylko nie pytajcie mnie który jest który :)  Goście, którzy dotarli  z wielu zakątków świata byli pod wrażeniem zamku i samej uroczystości. Zabawa była wystrzałowa, nawet dosłownie, kiedy pan młody odpalił armatę! Sesja plenerowa odbyła się kilka dni później w malowniczej okolicy zamku w Gniewie. Wybrałem na blog zdjęcia najlepiej oddające moim zdaniem atmosferę miejsca i emocje. Przy okazji bardzo dziękuję Kasi i Mateuszowi za miłe przyjęcie i traktowanie mnie jak znajomą, wręcz bliską osobę. Mam nadzieję, że to nie były ostatnie zdjęcia jakie wspólnie udało nam się stworzyć :)

(more…)

A & A – piękny ślub w każdym detalu

566_MG_2637
Przedstawiam reportaż ślubny oraz sesję plenerową Agnieszki i Adama. To para, która z dużym wyprzedzeniem organizowała swój ślub w najmniejszych detalach. Tym razem z Poznania wybrałem się do Bydgoszczy, gdzie miałem przyjemność fotografować przygotowania młodej pary w w pięknej secesyjnej willi, a samą ceremonię w zawsze ładnej katedrze bydgoskiej. Wesele odbyło się w Dworze Hulanka, który przepięknie przystroiła firma DEKO-TOR –  http://deko-tor.pl/.  Para młoda pojechała do ślubu własnym samochodem – kolekcjonerskim Chevroletem Impala z lat sześćdziesiątych, który bez wątpienia dodał uroku całej oprawie ślubnej. Plener odbył się kilka dni po ślubie w dwóch zabytkowych pałacach na południu Polski i był to prawdziwy maraton fotograficzny. Agnieszka z Adamem byli bardzo otwarci na moje pomysły i sugestie. Sami również mieli sporo pomysłów które wspólnie staraliśmy się realizować. Z ogromnego materiału zdjęciowego wybrałem zdjęcia, które w moim odczuciu stanowią esencję fotograficzną – około 150 fotografii. Na koniec kilka detali w temacie strojów ślubnych: suknia panny młodej -  Casablanca Couture, buty Very Fine Dance Shoes, pan młody – garnitur Tuxedo Zeglio Custom Clothiers, buty Hugo Boss Mellio, obrączki: Golden Dream Jewelers, 3 S Wabash Chicago + 1 S Wabash Ave Chicago.

(more…)

TERMINARZ ŚLUBNY 2016 Availability Calendar 2016

TERMINY ZAREZERWOWANE (ZAJĘTE):

The CALENDAR below reflects my availability for photography sessions and weddings.

Booked days:

2016

KWIECIEŃ (APRIL) – 9

MAJ (MAY) - 21

CZERWIEC (JUNE) –  3, 11, 17, 18, 25

LIPIEC (JULY) – 16, 23

SIERPIEŃ (AUGUST) – 6

WRZESIEŃ (SEPTEMBER) –  23, 30

PAŹDZIERNIK (OCTOBER) – 22

 

 

 

 

 

Ewelina i Piotr – najradośniejszy ślub roku w Paszkówce

743_06A2555-Edit
Zapraszam do obejrzenia bardzo dużego materiału zdjęciowego z niezwykłego ślubu Eweliny i Piotra. To młoda para, która ma w sobie nieskończone pokłady radości i dobrego humoru. Wesele odbyło się w Paszkówce pod Krakowem w specjalnie zbudowanym namiocie. Wieczorem namiot i jego najbliższe otoczenie przypominały Paryż nocą. Rozwieszone setki zwykłych żarówek to genialny pomysł. Goście mieli do dyspozycji liczne sofy, fotele i hamaki rozwieszone wokół na drzewach. To wesele było ferią świateł, barw i emocji. Plener robiliśmy nazajutrz po ślubie i mimo nieprzespanej nocy Ewelina i Piotr ciągle tryskali humorem i energią. Z niezwykle dużego materiału wybrałem 300 fotografii, które w moim przekonaniu najlepiej oddają atmosferę tego wyjątkowo radosnego ślubu :)

(more…)

Multi-sesja plenerowa

Oto trzy wybrane ujęcia szerokoplanowe z interesującej i wielowątkowej sesji plenerowej, jaką wykonałem dla Emilii i Przemka. Jak widać można sporo zrobić w jednym dniu z jedną parą :)

_06A4451-Edit-Edit _06A4545-Edit-Edit _MG_5546-Edit

Sesja plenerowa na lotnisku w Poznaniu, zdjęcia ślubne w stylu flamenco, wedding photo Poland

Poznańska starówka daje radę :)

Dawno nie robiłem zdjęć na poznańskiej starówce, a to takie sympatyczne miejsce na sesję ślubną. Na fotografii cierpliwa Anna, która musiała w niewygodnej pozie czekać kilka minut aż fotograf uzna, że welon odpowiednio ułożył się na wietrze a słońce jest w idealnym miejscu :)

_MG_1412-Edit

#sesja#ślubna#Poznańska#starówka#

Olga & Michał – Warszawa, Fort Legionów, lato i stara kopalnia

445_06A6021

Olga i Michał wzięli ślub w środku lata w Warszawie. Było to wydarzenie o bogatej oprawie. Ślub miał miejsce w klasycznym, gotyckim kościele przy starówce. Wesele odbyło się w Forcie Legionów, czyli popularnej Fortecy, która jest niezwykle oryginalnym, historycznym miejscem. Forteca została pięknie urządzona przez firmę Kręgliccy  i idealnie nadaje się na duże przyjęcie weselne. Wewnątrz fortu paliły się setki świec, więc było naprawdę klimatycznie. Wesele było bardzo efektowne, kolorowe i dynamiczne. Zarówno w dniu ślubu jak i w czasie sesji plenerowej, którą zrealizowaliśmy w starej, zabytkowej kopalni młoda para była pełna entuzjazmu i pozytywnej energii, którą polubiłby każdy fotograf ślubny :) Tyle słów, reszta w bogatej relacji fotograficznej…

(more…)

Portret Panny Młodej

Agnieszka przebyła dosłownie pół świata, abym wykonał jej portret na zabytkowych krętych schodach w  pałacu… Bardzo mnie to ucieszyło i postanowiłem zrobić to tak:

_MG_2735-Edit

 

Aga + Adam – klasyczny ślub w letnim klimacie – “Bagatelka” Miłosław

Fotografia ślubna Poznań

Na ślubie Agi i Adama byłem dość krótko, jednak wystarczająco długo, aby zrobić kilkaset klatek tej niezwykle zakochanej w sobie pary. Dzień zapowiadał się nieszczególnie, deszczowo i burzowo. Jednak w kluczowych momentach ślubu zza ołowianych chmur wychodziło słońce, co było naprawdę niesamowite. Naturalnie fotograf na tym także skorzystał :)

(more…)

M & M – słoneczny ślub + postindustrialna sesja plenerowa

475a_MG_6725-Edit

M & M – Marta & Marcin wzięli ślub w niezwykle piękny, słoneczny majowy dzień w niespotykanie bogato zdobionym drewnianym kościele. Wesele odbyło się w równie pięknej, rozświetlonej rezydencji Via Villa w Nowym Kramsku.  Ten dzień kojarzy mi się przede wszystkim z uśmiechem, światłem, energią i miłością. Para młoda zadbała o każdy, najmniejszy detal. Duża ilość ozdób, lampionów, świeczników i innych przedmiotów została skomponowana lekko i przyjemnie dla oka. Czego można chcieć więcej? Było 10/10! Niedługo po ślubie pojechaliśmy do starej, urokliwej elektrowni, gdzie wykonaliśmy dość nietypową plenerową sesję ślubną. I znowu było pięknie i słonecznie. Oto wybrane sto zdjęć z całości obszernego materiału.

(more…)

Pozdrowienia z Wrocławia, czyli ślub Dagmary i Tomasza

174_MG_0540174

Dagmara i Tomasz mieszkają na co dzień w Amsterdamie, jednak postanowili wypowiedzieć sakramentalne TAK w rodzinnym Wrocławiu.  Ceremonia ślubna miała miejsce w katedrze wrocławskiej św. Jan Chrzciciela, a do ślubu młoda para pojechała białym Rolls Royce. Dagmara wystąpiła w olśniewającej, koronkowej sukni z etolą z piór. Tomasz wybrał klasyczny i elegancki frak. Przyjęcie ślubne obfitowało w liczne toasty, przemówienia oraz świetną zabawę.  Zamek Topacz okazał się idealnym miejscem na przyjęcie weselne oraz spektakularny pokaz fajerwerków. Sesja plenerowa odbyła się w historycznej rezydencji na Dolnym Śląsku. Resztę opowiedzą fotografie…

(more…)

Dorota i Grzegorz – “SETKA ślubna” – reportaż i plener

621_MG_4282-Edit

Dorota i Grzegorz to para młoda, którą określiłbym jako dwie połówki jednego jabłka. W czasie spędzonym z młodą parą byłem świadkiem sytuacji, gestów, uśmiechów, pocałunków, bliskości – tego wszystkiego co nazywamy miłością. Wspaniale było fotografować tak zakochanych w sobie ludzi. Materiał zdjęciowy oddany młodej parze obejmuje około 700 fotografii, z których wybrałem setkę. Myślę, że ta setka wystarczy aby oddać nastrój dnia ślubu, uroczystości, przyjęcia weselnego i sesji plenerowej. Na ślub Doroty i Grzegorza pojechałem aż w okolice Białej Podlaskiej. Ślub miał miejsce w niedużym wiejskim kościele, a przyjęcie weselne w Pałacu ROSKOSZ. Sesję plenerową udało nam się wykonać w ostatnich słonecznych dniach jesieni na ziemi wielkopolskiej.  Wiele fotografii powstało w spontaniczny sposób bez drobiazgowych zabiegów stylistycznych. Dorotko i Grzesiu  - dziękuję WAM jeszcze raz za miłe przyjęcie, zaangażowanie i stworzenie mi idealnych warunków do pracy :)

(more…)

Sesja plenerowa industrial & vintage

fotografia ślubna Bydgoszcz

Przedstawiam dzisiaj fotografie plenerowe, które wykonałem dla Darii i Mariusza. Sesja ślubna została podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy odbył się w starej fabryce. Drugi blok zdjęciowy odbył się na terenach wiejskich z udziałem fioletowego oldtimera – Opla Olimpia. Zdjęcia w starych fabrykach zawsze mnie pociągają, można spotkać czasami zupełnie zaskakujące elementy, kolory, faktury, załamania światła. Poza tym lubię fotografować pary młode w ubiorach zupełnie nieślubnych. Uważam, że to bardzo dobre urozmaicenie, luźna atmosfera i wygodne ciuchy dobrze wpływają na osoby fotografowane. Zdjęcia zostały poddane obróbce w klimacie analogowym z przewagą pastelowych odcieni i bogatych w półtony czerni i bieli oraz sepii. Zapraszam do obejrzenia materiału.

(more…)

OKO niebios

Wczoraj odbyłem kolejną interesującą sesję plenerową z Klaudią i Grzegorzem. Już się przyzwyczaiłem do tego, że nad morzem niebo bywa ciekawe, intrygujące, burzliwe ale takiego jeszcze nigdy nie zastałem.

fotografia ślubna Poznań

Studyjny portret komunijny

Oto portret Adama z wczorajszej sesji w studiu. Fotografia komunijna w studiu jest na ogół realizowana z wszelkiego rodzaju klęcznikami, ławeczkami i balkonikami i najlepiej ze sztucznym niebem w tle, ale… na szczęście nie mam takich rekwizytów. Wolę proste portrety, dokładnie jak ten. Swoją drogą Adam okazał się wspaniałym, skupionym na swojej roli modelem.

_06A3374-Edit

tagi: fotografia komunijna Poznań, zdjęcia komunijne w studiu

111 klatek – Joanna & Thomas

fotograf ślubny Poznań

Joanna – piękna panna młoda o niewyobrażalnej energii życiowej, pełna radości, prawie zawsze uśmiechnięta. Thomas – przystojny, obdarzony filmowym uśmiechem pan młody, znacznie spokojniejszy od swojej wybranki życiowej. Razem tworzą idealną parę. Ślub Joanny i Thomasa był festiwalem radości i uśmiechu. Nie tylko młoda para, ale praktycznie wszyscy goście, a nawet kapłan celebrujący ślub byli bardzo uśmiechnięci i świetnie się bawili.  Ślub odbył się w małym, pięknym drewnianym kościółku a wesele w nowoczesnym hotelu z wielką salą balową.  Zdjęcia plenerowe wykonaliśmy kilka dni po ślubie w specjalnie wybranym miejscu z dala od ludzi i współczesności.  Ten ślub pozostanie na zawsze w mojej pamięci, dlaczego? Najlepiej na to pytanie odpowiedzą zdjęcia wybrane przeze mnie z ogromnej puli – 111 fotografii ślubnych Joanny i Thomasa.

(more…)

Stylizowane sesje plenerowe – artykuł w Magazyn Wesele

W najnowszym wydaniu papierowym oraz elektronicznym prestiżowego wydawnictwa MAGAZYN WESELE można znaleźć artykuł dotyczący stylizowanych sesji ślubnych wykonanych przeze mnie. Zapraszam do lektury TUTAJ

Fotografia ślubna Poznań Piotr Gajewski

Zofia & Tomasz – ślub jak z bajki

sesja narzeczeńska Santorini
Fotografia ślubna nie przestaje mnie cieszyć nawet o promil, szczególnie jeśli spotykam tak wspaniałe osoby jak Zosia i Tomek, które zaprosiły mnie na swój wymarzony ślub w przepięknym Bursztynowym Pałacu w Strzekęcinie. To była uczta dla obiektywu. Młoda para zadbała o najmniejsze detale. Wystrój pałacu przyspieszał bicie serca. Bajeczne dekoracje na stołach weselnych, wiele dzieł sztuki na ścianach, mnóstwo antyków, niezwykłe historyczne meble i wszędzie mnóstwo pięknych kwiatów ułożonych w fantazyjne bukiety. Można by wiele jeszcze opowiedzieć, ale  zamiast słów wolę przedstawić fotografie zamykające w całość przygotowania, ślub, wesele i plener Zosi i Tomka. Wybrałem z ogromnego zbioru 150 fotografii będących kwintesencją opisanych zdarzeń. W tym miejscu dziękuję Zosi i Tomkowi za ciepłe przyjęcie i bardzo dużą życzliwość oraz gościnność. Praca dla Was to zaszczyt!

Kilka dni temu otrzymałem list z rekomendacją od Zosi i Tomka, który pozwalam sobie opublikować na blogu:  “Pierwsza nasza sesja miała miejsce na upalnej wyspie Santorini ZDJĘCIA TUTAJ. Była to nasza sesja narzeczeńska, w stylu fashion. Piotr niczego nie narzuca, tylko sugeruje, nie jest nachalny, nie onieśmiela, nie proponuje robić rzeczy, w których nie czujemy się, bądź co ważne, nie wyglądamy naturalnie. Wszystko jest ze smakiem, z gustem, z pewnym artystycznym niedopowiedzeniem. Nie ma przesytu. Jego pomysły są świetne, ma niesamowity talent do wynajdowania ciekawych miejsc, które potem tworzą magiczne ujęcia. Trzeba mu zaufać w stu procentach.  Jest fachowcem w pełnej krasie, kładzie się na ziemi, czołga, wygina, wspina, stoi godzinami w pełnym słońcu, dźwiga te wszystkie sprzęty, żeby zrobić to jedno genialne zdjęcie. Zdjęcia jakie otrzymaliśmy…niewiarygodne.

 Następna sesja to dzień naszego ślubu – olbrzymie emocje. Piotr jest rewelacyjnym myśliwym przecudownych ujęć, nie widać go, nie jest główną postacią ślubu, był niemalże niewidoczny…może dlatego powstały magiczne fotografie, na których uchwycił prawdziwe emocje osób, niezdających sobie sprawy, że ktoś im robi właśnie zdjęcie. To właśnie te niepozowane zdjęcia, oddają prawdziwą atmosferę i uczucia, jakie wtedy nam towarzyszyły, za to Ci Piotrze dziękujemy.  A wrażenia rodziny i przyjaciół podczas oglądania albumu ślubnego…głównie sprowadzały się do tych samych słów: przecudownie piękne, rewelacyjne, bajkowe, niesamowite…

 Sesja w stylu lat 50 w USA – cudowna zabawa. Piotr ma niczym nieskrępowaną wyobraźnię, świetne pomysły, ma swoją wizję, ale jest otwarty na propozycje. Jest niesamowicie utalentowany. Nie daje się zamknąć w schematach, cały czas się rozwija, szuka nowych miejsc, nowych sposobów fotografowania. Śledzi trendy, ale ma swoje zdanie na ich temat. Czerpie z nich to co najlepsze. Inwestuje i się rozwija. W przygotowywaniu fotografii jest perfekcjonistą, nic nie będzie przeciętne, każde zdjęcie jest robione, jakby miało być jedyne z danej sesji. Jest pasjonatem w 100%, dlatego też tak ciekawie spędza się z nim czas. Jest naprawdę najlepszy w swojej branży. Nie możemy doczekać się kolejnych sesji, a takie będą na pewno…  Piotrze, życzymy Ci wszystkiego o najlepsze i pozdrawiamy gorąco! Zosia i Tomek”

Wedding photography is still so much fun for me especially when I get to work with couples like Zosia and Tomek. They invited me to their dream wedding at the beautiful Amber Palace Strzekecino in Poland and it was a feast for my camera. Every little detail was thoughtfully taken care of. Palace’s interiors were breathtaking. Beautiful table decorations surrounded by art paintings and antique furniture and everywhere lots of gorgeous flower arrangements. I could talk and talk but instead i let you see for yourself. Here is a complete photo story with preparations, ceremony, wedding and a post-wedding location shooting. From a vast material I picked 150 pictures best presenting the entire story.
I would like to thank Zosia and Tomek for a warm atmosphere, kindness and hospitality. It was a pleasure working for you!

A few days ago I received a reference letter from Zosia and Tomek, which I am happy to share on my blog:
“Our first photo session took place on the hot island Santorini *PHOTOS HERE* ….. It was our engagement session in fashion style. Piotr doesn’t impose anything rather suggests, he doesn’t pressure either nor is he proposing anything what would make us feel uncomfortable or look unnatural. Everything he does is tasteful and sophisticated with an under layer of artistic innuendo. It’s never too much. His ideas are great and he’s amazing finding exciting locations resulting with magical shots. You have to trust him.  He’s super professional, not afraid to lie down on the ground, crawl, bend or climb. He stands for hours in full sun and carries all this equipment just to take one genius shot. And the pictures we got were…incredible!

/ Next session was our wedding day – huge excitement! Piotr is a great hunter for amazing shots. He was not to be seen, he was almost invisible…maybe that’s how these magical shots were created, where he captured real emotions of people who had no idea someone was taking their picture. These spontaneous shots show the real atmosphere and emotions of the moment. And that’s what we want to thank you for, Piotr. And our family’s and friends’ reaction while watching the pictures was repeating all the same words: precious, beautiful, amazing, wonderful…./

/A 50ties style photo shoot – great fun! Piotr has a wonderfully boundless imagination, great ideas and a vision, but is still open for suggestions. He is incredibly talented, thinks outside of the box, constantly developing, looking for new locations, new ways of photographing. He’s following trends but he has his opinion about them. He takes from them what’s best. He’s constantly investing and educating himself. He’s an absolute perfectionist in preparation for a picture so nothing mediocre can come out of it. Every picture is taken as if it was to be the only one in the session. His passion makes his company super interesting. He is truly the best in his field. We can’t wait for more sessions to come as there definitely going to be more… Piotr, we wish you all the best in the future! Zosia and Tomek”

 

(more…)

KINO

Sesja w klimatycznym kinie z Martą i James-em zowocowała między innymi takimi oto fotografiami. Rzadko mi się to zdarza, ale miałem spore problemy z utrzymaniem aparatu ze śmiechu. Marta i James okazali się rewelacyjnymi aktorami i wspaniale bawiącą się parą młodą :)

tagi: sesja ślubna w kinie, fotografia ślubna Poznań

Krótka sesja z szalonymi druhnami

Ślub Alicji i Federico był ogólnie bardzo energetyczny, ale szczególnie będę pamiętał krótki set ze świadkami i druhnami wykonany na trawniku przed restauracją “Dwa stawy”. Zdjęcia wykonałem w przeciągu około 10 minut. Po prostu fotografowałem nie ingerując zbytnio w to co się działo. Przyznam, że bardzo lubię bardzo takie szalone momenty, gdy ludzie pokazują swoją prawdziwą naturę :) Oto wybrane 24 klatki.

(more…)

nocna sesja ślubna

_MG_1684-Edit

Sesja plenerowa w unikalnym miejscu to jedno, ale sesja w omal zupełnych ciemnościach przy świecach i tylko świecach to drugie. Na tak zwariowany pomysł zgodziła się pewna para młoda, czyli Natalia i Rafał. Sama sesja była dla nas czymś znacznie więcej niż procesem robienia zdjęć ślubnych. Czuliśmy niezwykłą atmosferę miejsca, cisza i mrok były bardzo sugestywne. Powietrze unosiło zapach starego drewna i kurzu. Fotografia ślubna to dla mnie chleb powszedni, ale nie tego dnia. Paradoksalnie, zupełnie nie zaplanowaliśmy takiego przebiegu sesji. Zamiast dalszych słów proponuję kilkanaście fotografii, które lepiej opowiedzą ten zaczarowany wieczór gdzieś daleko poza czasem teraźniejszym. Dziękuję bardzo Natalii i Rafałowi za pomoc okazaną mi po wypadku drogowym, który uniemożliwił mi dalszą podróż na sesję. Bez Was nic by z tego nie wyszło.

(more…)

Plenerowo – nietypowo

Dziś specyficznie wykonana fotografia w czasie jednego z ostatnich plenerów. Nie ma tu żadnej manipulacji programowej, żadnych filtrów, masek czy innych sztuczek by photoshop. To zdjęcie praktycznie prostu z aparatu, jedynie ze zrównoważonym kontrastem, kolorem i lekko przekadrowane. Canon 5D m2, canon 24L/f2,0, ISO 200, 1/13s Udało się tylko to jedno ujęcie na około 30 wykonanych klatek.

tagi: fotografia ślubna Poznań, nietypowe zdjęcia ślubne

Toskania – zwiastun

Bardzo pracowity tydzień w Toskanii. Oto klatka z sesji plenerowej Kasi i Krzyśka wykonana gdzieś pod Florencją. Włochy to kraj wręcz wymarzony do sesji ślubnych, w szczególności Toskania z jej wzgórzami, winnicami, urokliwymi miasteczkami i wsiami.

Dziękuję za pomoc w wykonaniu sesji Sabinie Piechaczyk www.konsystencja.pl (makijaże i fryzury) oraz Mateuszowi Faba (pomoc w oświetleniu i ustawianiu scenografii, materiały filmowe).

tagi: sesja ślubna Toskania